Zaproszenie na ślub

Jakie zaproszenie na ślub wybrać?

Wybranie zaproszenia na ślub jest ważnym element w procesie przygotowań i chyba nie mniej ważnym jak wybór obrączek.
Wielkość, kształt, kolorystyka, treść zaproszenia czy wreszcie cena, to elementy na, które trzeba zwrócić uwagę. Zazwyczaj kwestia wyboru zaproszenia na ślub leży po stronie przyszłej panny młodej. Proces ten może trwać bardzo długo, tak długo jak szeroka jest oferta.
Ilość propozycji na przygotowanie zaproszeń jest ogromna i w głównej mierze zależeć może od zasobności naszego portfela.

Niedrogie zaproszenie na ślub.

Można zdecydować się na estetyczne zaproszenia przygotowywane przez drukarnie. Nakłady jakie trzeba zamówić zaczynają się już od 10 sztuk a do wyboru są formaty wielkości DL lub A6. Ten typ zaproszeń można określić jako ekonomiczny, ponieważ druk 100 zaproszeń na ślub może zamknąć się w kwocie 100 zł. Trzeba jednak pamiętać, że jest to cena samego druku i do tego należy doliczyć koszt zaprojektowania zaproszenia. Tutaj cena może wynieść od pięćdziesięciu do kilkuset złotych za porządny design.
Oczywiście nie trzeba ograniczać się do formatów wspomnianych formatów typu DL i A6. Nic nie stoi na przeszkodzie aby swoje zaproszenia na ślub wykonać w formie wizytówek czy plakatów. Decyzja zależy od klienta.

Zaproszenie na ślub przygotowane ręcznie, cieszy się największą popularnością.

Takie zaproszenia, często wykonywane są z dbałością o najdrobniejsze detale. Materiały z jakich mogą powstać bywają przeróżne, od zwykłego kartonu, poprzez papier czerpany aż do papieru nasączonego wybraną nutą zapachową. Papier bywa także karbowany lub wycinane są w nim różnego rodzaju wzory. Bardzo popularną metodą zdobienia zaproszeń jest quiling, czyli zdobienie polegające na zwijaniu tasiemek papieru w przeróżne wzory.
Sposób wykonywania i zdobienia zaproszeń na ślub stał się prawdziwą sztuką i można powiedzieć, że jedyną granicą w tym temacie jest wyobraźnia twórcy.
Zaproszenia wykonywane ręcznie są dość kosztowne. Przeważnie ceny zaczynają się od około 3 zł za sztukę a mogą osiągać wartość kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od wykonawcy i materiałów użytych do przygotowania takiego dzieła.

Nietypowe zaproszenie na ślub.

Mniej popularnymi a wyróżniającymi się zaproszeniami na ślub są zaproszenia wykonane z niestandardowych materiałów. Spotyka się zaproszenia wykonane na szkle, płótnie, kamieniu, drewnie lub z innych surowców.
Zdarzają się również zaproszenia w postaci filmu wideo, zamieszczonego.
Kreatywność w tej dziedzinie naprawdę nie zna granic!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *