Ślub w plenerze

Od początku roku 2015 można wziąć ślub w plenerze. Umożliwia to nowa ustawa „Prawo o aktach stanu cywilnego”. Warunkiem aby ślub mógł odbyć się w plenerze, jest wybranie miejsca gwarantującego zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz gwarancji bezpieczeństwa wszystkich uczestników uroczystości.

Ślub w plenerze jest usługą płatną a jego koszt wynosi 1000 zł. Kwota ta będzie dochodem własnym gminy i przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych ponoszonych przez kierownika USC, w celu udzielenia ceremonii zawarcia związku małżeńskiego.
Forma plenerowej uroczystości ślubnej na pewno zyska na popularności w nadchodzącym sezonie. Pojawią się też firmy organizujące ślub w plenerze. Do tej pory można było brać ślub po za urzędem stanu cywilnego tylko w szczególnych przypadkach, kiedy stan zdrowia lub inne czynniki zewnętrzne uniemożliwiały narzeczonym dotarcie do USC.
Nowe prawo daje możliwość organizowania ślubu i przyjęcia weselnego w jednym miejscu, co może okazać się bardzo atrakcyjna formą dla wielu opar młodych.

3 Comments

  1. Jowitka32 Reply

    Ja miałam cudowne zaręczyny, jak z bajki.. Jak się później dowiedziałam firma aj-event zorganizowała nam zaręczyny, tak wypadły cudownie, że zdecydowaliśmy się później na zorganizowanie ślubu w plenerze, efekt .. powalający. polecam !

  2. Werczi Reply

    Ja byłam na ślubie w plenerze i przyznam, że to była najoryginalniejsza uroczystość na jakiej byłam. Pogoda dopisała, piękna okolica, a wesele było niesamowicie oryginalne. Zaczynając od pokazu tańca towarzyskiego, przez pokaz sztuczek magika kończąc na serwowanych drinkach w postaci pary (vaporti) 😀 to byl niezapomniany wieczor ;D

  3. KatarzynaS Reply

    ślub w plenerze … było cudownie! 🙂 Polecam każdemu! Piękna pogoda, świecące słońce, wokoło piękna roślinność – no i czy może więcej cudowności sobie wyobrazić? 🙂 mój ślub odbył się w ośrodku bryllandia ( http://www.bryllandia.pl ) – sami zobaczcie jak tam pięknie wiosną, gdy wszystko kwitnie 🙂 Jeśli zastanawiacie się jeszcze – naprawdę nie ma nad czym ślub w plenerze to najlepsze co możecie wybrać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *