Pielęgnacja rzęs przed ślubem

Szukając inspiracji na makijaż ślubny, często nie bierzemy pod uwagę, że największy wpływ na efekt mają rzęsy. Odpowiednia pielęgnacja rzęs przed ślubem może uchronić nas przed koniecznością doczepiania sztucznych rzęs.

Ślubny makijaż to jeden z tych elementów ogólnego wizerunku panny młodej, który spędza sen z powiek na długo przed dniem ślubu. Największy kłopot to znalezienie dobrej makijażystki, która nie przerysuje naszej twarzy, tylko podkreśli urodę. Może się okazać, że to trudne zadanie, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie korzystałyśmy z usług makijażystki i jesteśmy przyzwyczajone do mniej okazałego, bardziej codziennego makijażu.

Jednak wpływ na efekt mają nie tylko umiejętności makijażystki. Ważne jest też, jak dobrze całość podkreślają nasze rzęsy. Trzeba pamiętać, że jeśli są krótkie, cienkie i osłabione to nawet dobra maskara nie zdoła wydobyć z nich nic więcej niż na co dzień.

Rzęsy to wisienka na torcie (gdybyśmy za tort uznali właśnie makijaż). Bez nich całość jest płaska, niepełna i nie prezentuje się tak efektownie. To właśnie długie, gęste i kruczoczarne rzęsy podkreślają spojrzenie każdej panny młodej, dodają twarzy kobiecości i piękna, nadają oczom odpowiedni kształt i optycznie je powiększają. Panna młoda bez okazałych rzęs nie zachwyca tak bardzo, dlatego bardzo często kosmetyczki proponują doczepianie sztucznych rzęs.

Już kilka kępek może sprawić, że efekt będzie o niebo lepszy. Istnieje jednak ryzyko, że sztuczne rzęsy odkleją się w trakcie tego aktywnego i bardzo wzruszającego dnia. Poza tym możemy mieć też uczulenie na klej do sztucznych rzęs, co wbrew pozorom jest bardzo częste.

Właśnie dlatego już na kilka miesięcy przed ślubem warto zadbać o swoje rzęsy. Najlepszy czas to 3 miesiące przed ślubem, ponieważ mniej więcej tyle trwa jeden cykl życia rzęs. Zdążymy przez ten czas zregenerować, wzmocnić i zagęścić nasze naturalne rzęsy.

Potrzebna jest odżywka do rzęs – kosmetyk wzbogacony o składniki przyspieszające wzrost rzęs, antyoksydanty i substancje pielęgnujące.

Warto jednak trzymać się kilku ważnych zasad. O rzęsy należy dbać codziennie, ponieważ tylko stosowana regularnie odżywka do rzęs pozwala uzyskać wymarzone efekty. Wzrost i wzmocnienie rzęs widać dopiero po kilku tygodniach (średnio 2-3 od rozpoczęcia stosowania), dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Ważny jest też wybór odżywki, ponieważ tylko dobrej jakości serum do rzęs działa kompleksowo, nie tylko wydłużając, ale również uelastyczniając, przyciemniając, wzmacniając, zagęszczając i pogrubiając każdą rzęsę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *