Organizacja wesela – jak obniżyć koszty?

Organizacja zabawy weselnej wiąże się z ogromnymi kosztami. Faktem jest, że jest to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej Pary Młodej i bardzo często te koszty nie mają znaczenia. Warto jednak zastanowić się nad tym, jak w możliwy sposób obniżyć koszty organizacji wesela. Bowiem możemy zdecydować się na opcje, które nie zaważą na jakości zabawy, a zdecydowanie odciążą nasz portfel i budżet weselny.

Wiele Par Młodych wydaje na wesele kilkadziesiąt tysięcy złotych, nierzadko zaciągając kredyt na zabawę. Jak możemy zaoszczędzić?

Zazwyczaj na polskich weselach zapraszamy od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Po uroczystości kościelnej udajemy się na wcześniej zarezerwowaną salę weselną, gdzie bawimy się do białego rana. Najczęstszą wybieraną opcją jest sala weselna, gdzie ponoszone koszty wiążą się z ilością osób, a cena podawana jest „za talerzyk”. Wydaje się to być fair, a jednak nie do końca. Bowiem czym większa ilość gości, tym koszty za jedną osobę maleją. Dlatego też niektóre Pary Młode organizujące wesele decydują się na własną organizację. Co to oznacza w praktyce? Wynajmujemy salę weselną i sami na własną rękę ustalamy menu, robimy zakupy, prosimy kogoś o pomoc lub zatrudniamy kucharzy i kelnerki. Jest to dużo tańsza opcja i z pewnością jedna z metod na zaoszczędzenie na weselnych kosztach. Faktem jest, że samodzielna organizacja jest dużo bardziej pracochłonna i stresująca, bowiem to do nas należą wszystkie kwestie związane z zakupami, gotowaniem i innymi przygotowaniami. Natomiast z pewnością są to duże pieniądze, które mogą zostać w naszym portfelu.

Oprawa muzyczna to bardzo ważny element każdego polskiego wesela. Czy wyobrażamy sobie bawić się bez dobrej muzyki i bez tych wszystkich zabaw i konkursów organizowanych przez prowadzącego? Niekoniecznie. Niegdyś wszyscy decydowali się na wynajęcie orkiestry, która niestety, ale jest niebotycznie droga. Dzisiaj sytuacja się nieco zmieniła i coraz więcej osób decyduje się na Wodzireja, który z pewnością będzie dużo tańszym rozwiązaniem. Wodzirej nie tylko zajmie się oprawą muzyczną z pomocą DJ-a, ale poprowadzi całą zabawę weselną tak, że goście będą ją naprawdę miło wspominać. Różnica w cenie jest dosyć spora – warto się więc nad tym zastanowić.

Suknie i Garnitury są bardzo drogie, zwłaszcza te ślubne, a wiadomo, że każdy Pan i Pani Młoda chca wyglądać najlepiej, jak się tylko da. Natomiast czy nie lepszą opcją jest uszycie garnituru i sukni na miarę? Nie dość, że otrzymamy dokładnie taki strój, jak byśmy chcieli, to jeszcze zaoszczędzimy dużo pieniędzy. Oczywiście w zależności od firmy szyjącej i miasta, ale można znaleźć miejsce, gdzie uszycie stroju na miarę będzie dużo tańsze.

Konkurencja jest wszędzie, a w związku z tym niższe i wyższe ceny. Decydując się na jakąkolwiek usługę, sprawdźmy dokładnie, czy gdzieś indziej nie będzie to tańsze.

Fakt, że próbujemy zaoszczędzić na weselu nie oznacza, że będzie to nieudane wesele. A koniec końców może się okazać, że zaciąganie niebotycznie wysokiego kredytu będzie zbędne – jest więc o co walczyć.

Artykuł przygotował wodzirej Łukasz – dobra zabawa gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *