O czym warto pamiętać wybierając fotografa ślubnego?

Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. To właśnie wtedy będziecie ślubować sobie dozgonną miłość, wierność oraz uczciwość. Na pewno będziecie przy tym odczuwać wiele pięknych emocji i przeżywać niesamowite chwile, do których miło jest wracać w przyszłości. Pamięć ludzka jest zawodna, ponadto stres w takich dniach sięga zenitu, dlatego warto jest mieć kogoś, kto zamknie te ulotne chwile w kadrach.
Jak dobrze wybrać fotografa ślubnego? Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. W ostatnich czasach coraz więcej par decyduje się na zawieranie związku małżeńskiego, planuje ślub i wesele jak z bajki. W związku z tym na naszym rynku coraz więcej jest fotografów ślubnych. Czym narzeczeni powinni kierować się przy wyborze tego jedynego?

Przede wszystkim należy dokładnie przejrzeć portfolio każdego z branych pod uwagę fotografów. Zwykle szanujący się przedstawiciele tej profesji zamieszczają swoje prace na własnych stronach internetowych lub funpage'ach na popularnych portalach społecznościowych. Jeśli jednak tak nie jest, warto poprosić osobiście o pokazanie kilkudziesięciu swoich prac. Kolejnym istotnym aspektem jest oczywiście cena w stosunku do świadczonych usług. Fotografowie coraz częściej proponują tak zwane pakiety, w których zawierają się zdjęcia z przygotowań, błogosławieństwa, ślubu, wesela, a także sesji plenerowej. Często w cenie jest również fotoalbum oraz kilka płyt lub pendrive'ów z obrobionymi pracami.
Jeśli zdecydujecie się już na konkretnego fotografa, warto zadać mu kilka pytań:
– Do której godziny podczas wesela świadczy usługę?
– Jakim sprzętem robi zdjęcia?
– Kto i na jakich zasadach odpowiada za ewentualne zniszczenie sprzętu?
– Czy ubiór fotografa podczas naszego wielkiego dnia jest należyty?
– Czy istnieje przybliżony lub konkretny termin wywiązania się z pracy i dostarczenia gotowych prac?
– Czy fotograf posiada zezwolenie na fotografowanie w miejscach sakralnych?
Warto również wypytać znajomych oraz przejrzeć opinie w Internecie na temat naszego fotografa. Nikt tak dobrze, jak ludzie, którzy już skorzystali z jego usług, nie będzie w stanie przekazać nam rzetelnych opinii.
Pamiętajcie, aby dobrze zastanowić się przed wyborem, ponieważ ślub to jedyny dzień w życiu, którego nie da się powtórzyć!
Powodzenia 🙂

1 Comment

  1. Marcel | fotosekunda Reply

    Portfolio to nie wszystko. Nie ma lepszego sposobu, niż się spotkać i pooglądać całościowe materiały. Przy okazji można się przekonać czy to sympatyczna osoba, a to tez ważne wbrew pozorom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *