Kreatywne zaproszenia ślubne – co warto wiedzieć?

Wybierając zaproszenia ślubne możemy postawić na tradycję, ale równie dobrze możemy wybrać coś nieszablonowego. Chcąc wyróżnić się na tle innych warto wyszukać coś co zaciekawi naszych gości. Jak jednak tego dokonać? Pomysłów jest wiele. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje, które powinny przykuć naszą uwagę.

Nie ulega wątpliwości, że każda Młoda Para chce, by jej wesele było zapamiętane na długie lata. Aby tak się właśnie stało musimy zapracować sobie na to już od samego początku. Stąd też już przy wyborze zaproszeń warto postawić na coś niebanalnego. Oczywiście nadal chętnie wybierane są klasyczne i eleganckie zaproszenia ślubne. Jednak obserwując trendy weselne możemy zauważyć, że w modzie jest eksperymentowanie. To tyczy się również zaproszeń.

Zaproszenia ślubne ręcznie robione

Chcąc wzbudzić ciekawość naszych gości warto postawić na niebanalną formę. Co prawda zaproszenia ślubne produkowane fabrycznie potrafią być różnorodne. Mimo to nie mają się co równać tym ręcznie robionym. Przede wszystkim możemy liczyć na coś zupełnie unikatowego. Są one wykonane z materiałów najwyższej jakości. Nie oszczędza się na różnorakich dodatkach jak wstążki czy inne ozdoby. Te wyjątkowe zaproszenia ślubne nie należą do najtańszych przywilejów. Minimalna cena za jedno zaproszenie to ok. 4-5 złotych. Oczywiście ostateczny koszt zależy od tego ile ich potrzebujemy. Jakby nie było jest to jedna z droższych propozycji.

Zaproszenia ślubne w formie multimedialnej

Odchodząc zupełnie od tradycji możemy wybrać coś co idealnie wkomponuje się w XXI wiek. To zaproszenie multimedialne. W końcu nigdzie nie ma sztywno zapisanych zasad, iż goście mają otrzymać je w formie kartki. W tym przypadku pary przygotowują krótki filmik, który następnie wysyłają poprzez maila. Należy go dobrze przemyśleć, by zawrzeć w nim najważniejsze informacje jak chociażby to kiedy i gdzie odbędzie się ślub. To jak ostatecznie będzie wyglądał filmik zależy tylko i wyłącznie od nas. Rozwiązanie to jest zatem idealne dla osób kreatywnych, które nie boją się szalonych pomysłów i nowoczesnych form.

Nie tylko forma się liczy

Niektórzy tak skupiają się na formie zaproszenia na ślub, że zupełnie zapominają o treści. Ta jest równie ważna i to właśnie dzięki niej możemy również stworzyć coś niestandardowego. Tą opcją z pewnością powinny zainteresować się pary, które nie mają zbyt dużego budżetu. Mniejsze finanse nie powodują, że mamy wtopić się w ogół. Wręcz przeciwnie! Nadrobić możemy niebanalną treścią. Jeśli brak nam natchnienia czy inspiracji warto poszukać ich w Internecie. Niezależnie od motywu przewodniego wesela z pewnością znajdziemy coś idealnego dla siebie.

Podsumowując, niezależnie od posiadanego budżetu możemy stworzyć kreatywne zaproszenia ślubne. Należy jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolimy zostać przy tradycyjnych formach czy może wolimy coś nowoczesnego. Każda z powyższych opcji jest idealnym rozwiązaniem na wyróżnienie się. Przy tym wszystkim pamiętajmy cały czas, by nasze zaproszenia były spójne z motywem przewodnim wesela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *