Jak zorganizować przyjęcie weselne w restauracji?

Przyjęcie weselne w restauracji lub skromny obiad ślubny to opcje, z których korzysta coraz więcej zakochanych par. W końcu nie każdemu zależy na ogromnym weselu z pompą. Kameralna celebracja zawarcia małżeństwa to równie dobre rozwiązanie. Jak zorganizować tego typu uroczystość w lokalu gastronomicznym?

Zwróćmy uwagę na dogodną lokalizację restauracji

Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne lub obiad ślubny, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia całej imprezy. Nie może to być przypadkowa restauracja, jeśli chcemy być naprawdę zadowoleni tego dnia. Zastanówmy się, czy dany lokal znajduje się w dogodnej dla nas lokalizacji? Czy ma dobry dojazd z wielu różnych stron miasta, czy przynależy do niego parking, gdzie goście będą mogli zostawić swoje samochody?

Estetyka lokalu też ma znaczenie

Wystrój restauracji powinien odpowiadać naszemu gustowi i korespondować z ogólnym charakterem wesela. Preferujemy tradycyjną, wiejską karczmę, loftową restaurację, czy może lokal urządzony w klasycznym, zachowawczym stylu? Zastanówmy się, czy dane miejsce będzie atrakcyjnie prezentować się na pamiątkowych zdjęciach? Czy łatwo będzie je udekorować pod nasz styl?

Odpowiednia wielkość sali i nagłośnienie

Powierzchnia pomieszczenia, w którym odbędzie się uroczystość ma ogromne znaczenie. Warto zadać sobie pytanie, czy dane pomieszczenie na pewno pomieści wszystkich naszych gości? Jeśli planujemy tańce, upewnijmy się, że rozpatrywana sala restauracyjna jest wystarczająco duża, aby umożliwić biesiadnikom nieskrępowaną zabawę przy muzyce.

Zadbajmy o menu weselne

Smaczne weselne jedzenie gwarantuje zadowolenie ze strony zaproszonych gości. Zastanówmy się, jaka restauracja oferuje dania spójne z naszymi preferencjami i ustalmy menu, które będzie prawdziwą ucztą dla kubków smakowych biesiadników. Koniecznie zamówmy wcześniej kilka dań, aby przekonać się, czy przypadły nam do gustu (przy okazji przetestujemy też obsługę kelnerską).

Warto dodać, że tradycyjna, polska kuchnia to najbezpieczniejsze rozwiązanie – nie ma chyba osoby, która nie lubi rosołu, dobrego schabowego czy piersi z kurczaka z kopytkami.

Wybierzmy lokal z rozsądnymi cenami za gościa weselnego

Organizacja ślubu i późniejszego przyjęcia wiąże się z wieloma wydatkami – jednym z głównych kosztów, jakie musi ponieść Młoda Para to jedzenie. Jak wiadomo Warszawa to stolica i największe miasto w Polsce, co oznacza, że jest w nim naprawdę mnóstwo różnych restauracji – a duża konkurencja to duża rozpiętość cenowa. Warto więc wytypować przynajmniej kilka lokali, które oferują rozsądny stosunek ceny za tzw. „talerzyk” do naszych możliwości finansowych.

Baza noclegowa w pobliżu zadowoli gości

Bardzo prawdopodobne, że część z zaproszonych (zwłaszcza przyjezdnych) gości zdecyduje się na nocleg po zakończeniu przyjęcia. Warto więc w trosce o ich wygodę i komfort, wybrać taką restaurację, w pobliżu której są wolne pokoje do wynajęcia lub też taką, która dysponuje miejscami noclegowymi np. na piętrze budynku.

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Mieszkacie w stolicy lub okolicach i chcecie, by na waszym przyjęciu weselnym królowała kuchnia polska? Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych z fantastyczną rodzimą kuchnią, miłą obsługą i stylowym wystrojem. Jednym z takich miejsc jest restauracja PAPU znajdująca się w samym sercu Mokotowa – zapraszamy do kontaktu wszystkich przyszłych nowożeńców, którzy chcą, aby dzień ich ślubu i wesela był naprawdę niezapomniany i udany.

3 Comments

  1. Weselefajer2 Reply

    Ważne, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie istotne jest czy będzie to restauracja czy wielka sala weselna. Ważne są mniejsze czy większe atrakcje, które zapadną w pamięci gości, takie jak np. fajerwerki weselne.

  2. Ewelina Mika Reply

    Najlepiej jest rzeczywiscie zlecić całą oragnizacje specjalistom. U nas wszystkim zajeli sie ludzie z Glamour. Dzieki temu ja moglam sie skupic na sobie i narzeczonym. Z nimi jedynie dogadywalismy szczegoly i akceptowalismy propozycje. A tych nie brakowalo… mozliwosci jest mnostwo – trzeba tylko trafic na ludzi, ktorzy sie znaja na organizacji wesel

  3. parkhotellyson Reply

    Wesele w restauracji może być dobre przy małej ilości gości, jednak przy tradycyjnym weselu lepiej sprawdzi się sala. Dobrze, żeby też miała hotel, aby goście mogli przenocować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *