Jak powinna wyglądać panna młoda na poprawinach?

Tradycyjne polskie wesele łączy się z poprawinami – czyli przyjęciem wyprawianym tuż po nim. W zależności od regionu Polski oraz od weselnego budżetu państwa młodych może ono wyglądać w rozmaity sposób.

sukniabalowa

Czasem jest to zwykła strawa, a czasem kolejna noc pełna wrażeń. Należy jednak zaznaczyć, że uroczystość ta bywa także pomijana. Zwykle ze względów finansowych. Poprawiny – jak nie trudno się domyślić – ciągną za sobą dodatkowe koszty. I nie chodzi tu tylko o wynajem sali czy rezerwację miejsc w restauracji i opłacenie serwowanych gościom potraw. Nowożeńcy powinni także zainwestować w dodatkowe stroje. Ślubna suknia panny młodej nie będzie już bowiem odpowiednią kreacją. Podobnie jak i garnitur bądź frak pana młodego.

Panna młoda na poprawinach.

Poprawiny to uroczystość ściśle związana z zamążpójściem. Warto zatem swój strój utrzymać w bieli. Nie może to jednak być niebywale ozdobna i balowa suknia. A raczej prosta i skromna kreacja. Powinna ona jednak być dopasowana do charakteru spotkania. Jeśli zdecydowaliście się na obiad w eleganckiej restauracji – najlepiej postawić na klasyczne zestawienia. Koronkowa, biała suknia do kolan z pewnością się tu sprawdzi. Możesz także zdecydować się na mniej ozdobną kreację i wybrać prostą, krótką i białą sukienkę z lejącego materiału. Oczywiście nie zapomnij o detalach. W ich przypadku nie musisz kupować nowych kompletów. Ślubna biżuteria będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli chciałabyś odejść od bieli, możesz także śmiało wybrać strój w barwach: beżu, kremu, pudrowego różu czy popielu. One wszystkie będą odpowiednie. Do tego – będziesz je mogła wykorzystać w przyszłości. Stawiaj na stroje klasyczne – takie, które wyrażają typową kobietę biznesu. W sytuacji, gdy zdecydowaliście się na poprawiny w formie kolejnej nieprzespanej nocy – możesz śmiało sięgnąć po bardziej wygodne i odważne kroje. Pozwól sobie na soczyste kolory. Nie musisz też trzymać się klasycznego ołówkowego fasonu. Asymetryczna suknia z modnymi w danym sezonie dodatkami będzie świetnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *