Jak dbać o włosy?


Jesienią i zimą nasze włosy wymagają szczególnej ochrony. Po pierwsze, musimy je odżywić po lecie, by nie były przesuszone. Istotne jest także ich odpowiednie zabezpieczanie, ochrona przed elektryzowaniem. Każda z nas chciałaby cieszyć się zdrowymi, błyszczącymi i długimi włosami. Pora nie tylko pozbyć się rozdwojonych końcówek, ale także odpowiednio zregenerować włosy – nie tylko na zewnątrz, ale i od środka. Podpowiadamy jak to zrobić!

Prawidłowe mycie włosów

Mycie włosów wydaje nam się bardzo prozaiczną kwestią i w zasadzie możemy zastanawiać się nad tym, co w tym takiego skomplikowanego? Większość z nas myje włosy codziennie i zajmuje to zaledwie kilka minut. Dbanie o włosy zaczyna się już na poziomie wyboru szamponu. Mamy ogromny wybór szamponów właściwie do każdego rodzaju włosów. Wydajemy fortunę na kosmetyki, które nie działają. Szampon dobieramy bowiem nie do włosów, a do skóry głowy! To ona wymaga oczyszczenia, zmycia resztek kosmetyków do stylizacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi szamponu do problemów skóry głowy, pozbędziemy się łupieżu czy też zapobiegniemy wydzielaniu się łoju. Wiele kobiet ma problem z przetłuszczającymi się włosami, które są suche na końcówkach. W tego typu przypadkach musimy wybrać szampon do tłustej skóry głowy, a nie do włosów suchych na końcach. Istotna jest również sama technika mycia głowy. Myjemy wyłącznie skórę głowy, a nie całe włosy! W przeciwnym wypadku narazimy włosy na uszkodzenie, gdyż łuski włosów są otwarte. Wykonujemy delikatny masaż opuszkami palców, aż wydzieli się piana. Polecane jest dwukrotne mycie włosów – pierwsze ma za zadanie rozluźnienie cząsteczek brudu. Za drugim razem skóra głowy zostaje dokładnie i skutecznie oczyszczona. Szampon spłukujemy letnią wodą. Zmiana techniki mycia włosów z pewnością wpłynie pozytywnie na ich stan i wygląd. To – z pozoru – niewielkie błędy, które popełnia większość z nas. Przejmujemy się brakiem efektów, a tymczasem odpowiedzi na nasze problemy są prostsze niż nam się wydaje.

Odżywki do włosów

By wspomóc regenerację włosów, należy postawić na odżywki i maski. Powinny one być dopasowane do stanu naszych włosów. Stosuje się je po umyciu włosów szamponem, gdyż zamykają łuski włosów, które zostały rozchylone podczas mycia. Nie wcieraj odżywki w skórę głowy. Zaczynamy jej nakładanie od końcówek, a kończymy mniej więcej na wysokości uszu. Postępujemy zgodnie z instrukcją, pozostawiamy na kilka minut, a następnie dokładnie spłukujemy. Raz w tygodniu postaw na dogłębną regenerację i użyj maski do włosów. Szybko zobaczysz efekty, jeśli będziesz używać odżywek regularnie. 

Stylizacja włosów

Faktem jest, że po suszarkę, prostownicę czy lokówkę powinnyśmy sięgać jak najrzadziej. Jeśli jednak sytuacja tego wymaga, koniecznie przed użyciem ciepła powinnyśmy zabezpieczyć nasze włosy. Do ich wysuszenia używaj najniższej temperatury – dzięki temu włosy nie będą nazbyt przesuszone. Suszenie zaczynaj od spodu. W przypadku korzystania z prostownicy, używaj takiej temperatury, która wystarczy Ci do skutecznego prostowania, a która nie przegrzeje włosów. Absolutnie zakazane jest prostowanie włosów na mokro.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet IKONA MODY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *