Jak być eleganckim panem młodym?

Dziś kilka zdań na temat męskiej mody ślubnej. W zasadzie można odnieść wrażenie, że temat ten jest traktowany troszkę po macoszemu. W sieci roi się od artykułów na temat tego jak być piękna panną młodą natomiast nie znajdziesz drogi czytelniku ani jednego (do dziś) artykułu zatytułowanego „jak być pięknym panem młodym” ;).

W większości przypadków, męska moda ślubna sprowadza się do eleganckiego garnituru. Dobrze jest jeśli jest on szyty na miarę, ale z tym bywa różnie, raczej są to „kosmetyczne” poprawki krawieckie.
Przez ostatnie kilkanaście lat w zapomnienie odeszły eleganckie stroje typu smoking i frak. Spowodowane jest to głównie modą, ale powoli można zaobserwować powrót zainteresowania tym typem odzieży.
Frak to najbardziej elegancki męski strój wieczorowy i jest używany tylko przy szczególnych okazjach, takich jak np. ślub. Ważnym elementem tego stroju jest biała kamizelka i biała, usztywniona z przodu koszula i również biała muszka. Do kompletu mężczyzna powinien założyć czarne lakierki i skarpetki oraz spodnie bez mankietów ozdobione po bokach dwoma lampasami.
Z kolei smoking jest troszkę mniej eleganckim strojem niż frak ale bardziej oficjalnym niż garnitur. Smoking również zakładany jest na wyjątkowe okazje, takie jak ślub. Składa się on z czarnej kamizelki jedno lub dwurzędowej z gładkimi klapami. Kolejnym elementem są czarne spodnie z pojedynczym lampasem oraz białej koszuli. Do smokingu zakłada się czarną lub biała kamizelkę oraz czarną muszkę. Oczywiście nie należy zapomnieć o czarnych butach, skarpetkach oraz spinkach do mankietów.
Doskonale na ślubie sprawdzi się surdut angielski, którego w przeciwieństwie do fraka i smokingu, nosi się w ciągu dnia. Surdut bywa również nazywany jaskółką lub żakiet męskim i często kojarzony jest z frakiem. Początków tego stroju można doszukać się w XIX wieku w Anglii i do dziś jest tam bardzo popularny na ślubach. Mężczyźni, którzy wybiorą surdut są postrzegani jako osoby pewne siebie i obeznane w kreowaniu własnego wizerunku.
Bogatą ofertę zaprezentowanych powyżej strojów, oferuje m.in. sklep modini.pl. Znaleźć tam można gotowe komplety oraz szereg dodatków takich jak muszki, paski, spinki, krawaty oraz wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *