Dywan ślubny

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, co oznacza, że sporo uwagi należy przykładać do pewnych detali. Na pewno, bardzo ważne jest to, aby wszystkie dekoracje idealnie ze sobą współgrały. Trzeba zastanowić się, jak ma być udekorowany kościół, sala weselna oraz co ma się znajdować w tych miejscach, aby panowała harmonia. Wówczas zarówno Para Młoda, jak i goście będą doskonale się bawić. A całej oprawie będzie towarzyszyła niezwykła magia.

Kolorystyka i wymiary

Spośród wielu elementów aranżacji, składających się na dekoracje ślubne jednym z bardziej rzucających się w oczy jest dywan ślubny, co do jakiego warto mieć świadomość, że powinien on być zjawiskowy, jednak nie z przesadą. Najczęściej Nowożeńcy decydują się na dywany o płaskim runie, które nie powodują ryzyka upadku. Są one też bardziej estetyczne. Kolejną ważną kwestią takiego dywanu tkanego na płasko jest jego rozmiar. Otóż, sam dywan powinien być dopasowany do tego, jak duży jest kościół. Kiedy Panna Młoda prowadzona jest do ołtarza, to dywan jest istotną częścią. Wszyscy na niego zwrócą uwagę podczas przemarszu. Długość jest istotna, gdyż dywan ten wyznacza swego rodzaju symboliczną ścieżkę. Nie może on okazać się za krótki. Dlatego, warto, by dywan był odpowiednio wymierzony. Tak samo należy to uwzględnić, kiedy dywan ma znaleźć się na sali ślubnej. W tym przypadku należy dokładnie zapoznać się z wymiarami sali weselnej, a także jej ułożeniem w trakcie planowanego wesela. Jeśli sala nie jest zbyt duża to warto wybrać dywan owalny. Natomiast, kiedy do wykorzystania będzie większa przestrzeń, to podczas przemowy Pary Młodej dywan powinien być prostokątny. Oczywiście, dywan nie powinien być ułożony na parkiecie, gdzie będą bawić się goście oraz Nowożeńcy. Ma być to miejsce przeznaczone dla przemów oraz podkreślania rangi wydarzenia. Kolorystyka natomiast jest najczęściej standardowa. Są to białe bądź czerwone dywany. Eleganckie, gustowne, pasujące do doniosłości ślubu. Takie dywany najczęściej oferowane są przez producentów.

Specjalna oferta katalogowa

Wiodący producenci dywanów oferują dywany do ślubu jakie mogą być zakupione przez firmy eventowe, zajmujące się organizacją ślubów. Takie dywany mogą też być kupowane przez klientów indywidualnych, aczkolwiek taka sytuacja nie zdarza się zbyt często. Kiedy ktoś myśli o doborze dywanu to najczęściej konsultuje wszystko z firmą, która organizuje ślub bądź z właścicielami sali weselnej. Często też w kościołach znajdują się dywany, niejednokrotnie rozkładane tylko na czas ślubu, natomiast Nowożeńcy chcą mieć teraz wpływ na to, co wpisuje się na oprawę wesela. Dlatego, dostępne kolekcje są przygotowane wprost pod bieżące trendy, oczywiście z zachowaniem tradycyjnego podejścia. Kierowanie się wskazówkami zamieszczonymi powyżej pozwoli dobrać dywan, jaki najbardziej przypadnie Parze Młodej do gustu. Dywany ślubne to dywany wysokiej jakości, które w wyraźny sposób wpływają na to, jak prezentuje się cała oprawa w tak ważnym dniu jakim jest dzień zaślubin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *