Dekoracje ślubne Warszawa

W dniu ślubu bardzo ważna jest odpowiednia atmosfera, którą łatwo można podkreślić odpowiednimi dekoracjami. Najlepiej rozwinięty rynek ślubnych dodatków znajdziemy oczywiście w stolicy.

iko-dekorwaniewarszawa

Żywe kwiaty – obowiązkowa dekoracja

Tym, bez czego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek ślubną ceremonię, są dekoracje z żywych kwiatów. Wszystkie powinny korespondować z bukietem panny młodej, zarówno stylem, jak i kolorystyką. Obecnie najpopularniejsze są kwiaty polne, nawiązujące do naturalnej stylizacji, jednak w przypadku dekoracji ślubnych świetnie sprawdzą się także ponadczasowe róże. Oprócz kwiatowych bukietów w kościele i na sali weselnej, warto pokusić się o nowatorskie rozwiązania. Bardzo modne są wiszące kwiatowe kompozycje – można zdecydować się na bukieciki, wiszące nad stołami, albo na stworzenie kwiatowej zasłony w wejściu – tłumaczą eksperci z dekorowanie.pl.

Pompony ciągle w modzie

Kilka lat temu na rodzimym rynku ślubnym pojawiły się tiulowe pompony. Małe i duże, puchate kulki, stanowią wspaniałą dekorację, która w radosny sposób, dodaje ślubnej stylizacji lekkości i nuty nowoczesności. Pompony to w dalszym ciągu bardzo modne dekoracje ślubne. Warszawa oferuje całą gamę kolorystyczną tego typu ozdób, poczynając od klasycznej bieli, poprzez łagodne pastele, na intensywnych barwach kończąc. Nowością na rynku ślubnych dekoracji są pompony papierowe. Nie mają w sobie takiej lekkości jak te, wykonane z tiulu, ale również z powodzeniem pełnią rolę gustownej ozdoby sali weselnej.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Wśród współczesnych dekoracji ślubnych nie sposób nie wspomnieć o klimatycznym oświetleniu, uzyskiwanym za pomocą różnego rodzaju świec. Coraz większą popularnością cieszą się gustowne, postarzane, białe latarenki i lampiony, które można ustawić na weselnych stołach, albo rozstawić w ogrodzie, otaczającym salę weselną. Jeśli nie chcemy używać latarenek, tradycyjne świeczniki również są mile widziane, a w przypadku ślubu w stylu rustykalnym, świetnie sprawdzą się świeczki, umieszczone w małych słoiczkach, ozdobionych sznurkiem i odrobiną koronki. Odpowiednie oświetlenie nada uroczystości romantycznego charakteru i stworzy niesamowitą atmosferę, gdy zapadnie zmrok.

Ślubna papeteria – organizacja i dekoracja

Jeszcze kilka lat temu ślubna papeteria ograniczała się do zaproszeń ślubnych i – ewentualnie – winietek na stół, z nazwiskami gości. Dziś papierowe dodatki na ślub, poza rolą czysto organizacyjną, pełnią zadanie dekoracji, wspaniale uzupełniającej ślubną aranżację. Wszystkie elementy ślubnej papeterii powinny być wykonane w tym samym stylu i oczywiście muszą pasować do wystroju sali weselnej i motywów przewodnich przyjęcia. Poza wspomnianymi zaproszeniami i winietkami, można pokusić się o stworzenie menu weselnego, zawieszek na butelki z alkoholem i papierowe girlandy pod sufitem. Jeśli zdecydujemy się na słodki stół, warto udekorować babeczki i ciastka papierowymi chorągiewkami. Niemal obowiązkiem stało się wystawianie przed salą weselną planu stołów, dzięki któremu każdy gość bez trudu znajdzie swoje miejsce.

Wybierzcie kolory dekoracji

Aby wszystkie dekoracje ślubne były spójne i tworzyły piękną, harmonijną całość, należy wybrać jeden określony styl oraz dobrać kolorystykę. Kiedyś wybierano jeden kolor przewodni, który nierzadko przełamywano klasyczną bielą lub écru. Dziś najmodniejsze zestawienia składają się z 3 różnych, kontrastowych barw. Szalenie modne stało się łączenie w ślubnych dekoracjach kolorystyki chłodnej i ciepłej, można w ten sposób uzyskać bardzo ciekawy i oryginalny efekt.

Więcej porad profesjonalnych dekoratorów ślubnych na http://dekorowanie.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *