Co wspołnego ma Arcyksiążę Maksymilian z pierścionkiem zaręczynowym?

Zaręczyny to zwyczaj, który pojawił się w Polsce w XVII wieku. W tamtym okresie była to duża uroczystość na, której omawiano wszystkie szczegóły związane ze ślubem. Zmówiny odbywały się w domu przyszłej panny młodej w obecności rodziców i świadków.
Z zaręczynami związany jest zwyczaj ofiarowania narzeczonej pierścionka zaręczynowego, którego panie noszą na serdecznym palcu prawej dłoni. W wielu krajach np. w Wielkiej Brytanii pierścionek noszony jest na lewej dłoni, z kolei w tradycji węgierskiej wybranka otrzymuje obrączkę, którą nosi na lewej ręce, a po ślubie przekłada na prawą.

Rytuał obdarowania narzeczonej praktykowany był w rozmaitych formach już w czasach biblijnych. Zależnie od kultury, narzeczona mogła otrzymać monetę lub pierścień ze stali albo ze złota.
Obecnie praktykowaną formą jest obdarowanie przyszłej żony, pierścionkiem z brylantem. Zwyczaj ten zapoczątkował austriacki Arcyksiążę Maksymilian w 1477 roku, kiedy to obdarował w ten sposób, swoją wybrankę, księżną burgundzką Marię, córkę Karola Zuchwałego (Śmiałego). Jest to pierwszy udokumentowany przypadek.
W dzisiejszych czasach, zaręczyny mają zupełnie inny przebieg. Często moment ofiarowania partnerce pierścionka zaręczynowego bywa organizowany w sposób zaskakujący, niekoniecznie romantyczny. Liczy się pomysł i oryginalność. Przyszły pan młody musi także dokonać właściwego wyboru jeśli chodzi o pierścionek zaręczynowy. Decyzja może być trudna, ponieważ trzeba zdecydować czy ma to być pierścionek ze skromnym diamentowym oczkiem, czy może z dorodnym brylantem.
Brylant to fachowa nazwa oszlifowanego diamentu, który jest najdroższym kamieniem na świecie. W języku potocznym mianem diamentów określa się wiele oszlifowanych kamieni, jednak prawdziwymi brylantami są te na, które nałożono szlif brylantowy. Składa się on z 57 faset, czyli oszlifowanych powierzchni i jest uznawany za największe osiągniecie mistrzów jubilerstwa.
Warto aby mężczyzna wziął pod uwagę w jakiego typu biżuterii lubuje się jego kobieta. Przy doborze rozmiaru pierścionka mogą pomóc koleżanki lub siostry wybranki serca.
Oferta sklepów jubilerskich w tej materii jest naprawdę szeroka, a przykładem może być sklep internetowy firmy WĘC, znajdujący się pod adresem www.wec.com.pl. Zatem wszytko zależy w głównej mierze od gustu i zasobności portfela jakim dysponuje przyszły pan młody..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *