10 rzeczy, które musicie zrobić przed weselem!

Przygotowania do wesela to wyjątkowy czas. Wie o tym każdy, kto swój ślub ma już za sobą i z przyjemnością wspomina tamte radosne, ekscytujące i często również bardzo stresujące chwile.
Przygotowania do ślubu to również ogromne wyzwanie. Szczególnie natury organizacyjnej, dlatego już nawet na rok przed tym szczególnym dniem należy zaplanować sobie listę zdań.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was listę 10 najważniejszych, choć nie zawsze tak oczywistych zadań, które musicie wykonać przed weselem. Wydrukujcie ją, by móc odhaczyć każdy wykonany punkt.
10 rzeczy, które trzeba zrobić przed ślubem

1. Poszukajcie w sobie artystycznych talentów

Każdej Młodej Parze zależy na tym, by ich ślub był wyjątkowy. Dlatego tak często decydują się na zamówienie zaproszeń, winietek, ozdób do sali weselnych czy bukietów z niszowych firm lub od osób prywatnych. A gdyby tak niektóre z tych elementów zrobić samodzielnie? Przekonajcie się, że nie jest to wcale takie trudne. Wymyślcie wspólnie stylistykę zaproszeń i zakupcie potrzebne materiały, by nie tylko razem pracować nad dziełem, ale przede wszystkim móc tworzyć nowe wspomnienia. Może zainteresuje was technika decoupage?

2. Ustalcie motyw przewodni zdjęć z fotografem

Dzisiejsze, nowoczesne wesela zawsze mają jakiś motyw przewodni, który widać szczególnie na zdjęciach i w filmie. Poszukajcie dobrego fotografa, który charakteryzuje się nie tylko wieloletnim doświadczeniem zawodowym i doskonałym wyczuciem chwili, ale przede wszystkim jest kreatywny. Wspólnie ustalcie motyw przewodni zdjęć, by wasze pamiątki były wyjątkowe, a goście zachwyceni.

3. Zadbajcie o harmonię ciała i umysłu

Przygotowania do ślubu to wyjątkowo stresujący czas dla każdej pary. Większość narzeczonych musi się wtedy zmierzyć z frustracją, niedomówieniami, a nawet sprzeczkami. Zadbajcie o to, by w waszych przyszłych wspomnieniach z tego okresu nie było widać żadnych kłótni. Wybierzcie się wspólnie na weekend do SPA. Zrelaksujecie się, osiągniecie harmonię ciała i umysłu oraz upiększycie skórę, co zaprocentuje w dniu wesela, gdy oczy wszystkich gości będą skierowane właśnie na was.

4. Trenujcie pierwszy taniec

Dla wielu par nauka pierwszego tańca to ogromna przyjemność. Większość z nich chętnie trenuje go wieczorami w domu, a nie tylko podczas lekcji w szkole tańca. Nie szczędźcie na to czasu. Niech wspólny taniec będzie kolejną rzeczą, która was łączy.

5. Dbajcie o relacje z gośćmi

Na pewno macie już przygotowaną listę gości, ponieważ zazwyczaj jest to pierwszy punkt, od którego rozpoczyna się przygotowania do wesela. Gdy już zamówicie lub samodzielnie przygotujecie zaproszenia to postarajcie się wręczyć je każdemu osobiście. To doskonała okazja na wypicie wspólnej kawy z osobami, które będą gośćmi na waszym przyszłym weselu. I idealny pretekst do odświeżenia relacji z ciocią, której tak dawno nie widzieliście.

6. Zaplanujcie podziękowania dla rodziców

Jednym z bardzo ważnych punktów wesela są tzw. podziękowania dla rodziców. To zazwyczaj najbardziej wzruszający moment. Zastanówcie się wspólnie nad tym, jak powinny one przebiegać. Może puścicie film ze zdjęciami z waszego dzieciństwa lub zaśpiewacie rodzicom piosenkę? Pamiętajcie, że warto też mieć przygotowane jakieś skromne prezenty dla rodziców.

7. Zorganizujcie podróż poślubną

Przygotowania do wesela często zabierają tak dużo energii, że zupełnie zapominamy o tym, co nasz czeka zaraz po ślubie, czyli o podróży poślubnej. Powinna to być wyjątkowo wycieczka, bo pierwsza jako małżeństwo.

8. Wybierz się na wycieczkę z przyjaciółką lub przyjacielem

Na kilka tygodni przed ślubem zarówno Pan Młody, jak i Panna Młoda, powinni spędzić trochę czasu bez siebie – najlepiej ze swoimi przyjaciółmi. Będą wtedy mogli nabrać zdrowego dystansu do całego tego zamieszania związanego z weselem, a także zwierzyć się ze swoich obaw i poznać inny punkt widzenia – niezależnej i życzliwej dla nich osoby. To także doskonała okazja, by po prostu za sobą zatęsknić.

9. Przygotuj sobie zestaw ratunkowy

Jeśli nie korzystacie z pomocy wedding plannera, to o większość rzeczy musicie się sami zatroszczyć. Warto w tym miejscu odpowiedzieć sobie na pytanie: Co konsultantka ślubna ma zawsze w torebce? Odpowiedź brzmi: nożyczki, igłę i nitkę, plastry, zapasowe pończochy, chusteczki nawilżone i silny klej. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, na jak wielu weselach te rzeczy okazały się bezwzględnie konieczne.

10. Przygotujcie coś dla męża i żony

Wokół nocy poślubnej narodziło się wiele plotek. Trzeba jednak przyznać, że niewiele par ma siłę po weselu na to, by skorzystać z niej tak, jak należy. Pomimo tego warto zatroszczyć się o to, by była to noc wyjątkowa, która na długo utkwi w waszej pamięci. Może dobrym pomysłem byłoby przygotowanie jakiegoś prezentu dla drugiej osoby?
Jak widać, powyższa lista nie ma wiele wspólnego z innymi tego typu listami, które możecie znaleźć na różnych portalach internetowych. Ta jest wyjątkowa, ponieważ jej głównym celem jest nie tylko to, by ten szczególnie dzień był perfekcyjny, ale by wielomiesięczne przygotowania do wesela stanowiły dla was coś, co umocni wasze uczucie i zbuduje jeszcze silniejszy grunt pod małżeństwo. Przecież to właśnie to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *